KURS PRAWA JAZDY KAT: AM

Strona główna » Kursy prawa jazdy » KURS PRAWA JAZDY KAT: AM

cena: 1500 zł

część teoretyczna:
10 godzin lekcyjnych

część praktyczna:
10 godzin zegarowych

Kategoria AM prawa jazdy przeznaczona jest dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Nie uprawnia zatem do kierowania samochodami, ale jednocześnie obejmuje szerszy zakres pojazdów niż zniesiona karta motorowerowa.

Posiadanie prawa jazdy AM, nie ogranicza uprawnień kierowania pojazdami tylko do motoroweru. Dodatkowo można prowadzić każdy jednoślad, który mieści się w obowiązujących limitach (np. skuter), a także różnego rodzaju lekkie pojazdy czterokołowe, takie jak quady. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym przypadku konstrukcja pojazdu musi ograniczać jego prędkość do maksymalnie 45 km/h.

Jeśli spełniono kryterium wiekowe (czyli ukończone minimum 13 lat i 9 miesięcy), można zacząć starać się o zdobycie uprawnień do kierowania motorowerami i quadami. Aby móc przystąpić do egzaminu i je otrzymać, trzeba wcześniej dopełnić kilku formalności.

Tak jak każdy ubiegający się o prawo jazdy potrzebny jest profil kandydata na kierowcę. Ten można bezpłatnie uzyskać w wydziale komunikacji w starostwie lub urzędzie miejskim odpowiednim ze względu na miejsce zamieszkania.

Do kursu mogą przystąpić osoby które ukończył 13 lat i 9 miesięcy. Prawo jazdy kat. AM uprawnia do kierowania: motorowerem (do 45 km/h) oraz czterokołowcem lekkim (do 45 km/h) kat AM zastąpiła kartę motorowerową.

Cena kursu 1500 zł obejmuje:

 1. część teoretyczna – 10 godzin lekcyjnych
 2. część praktyczna – 10 godzin zegarowych
 3. egzamin wewnętrzny teoretyczny
 4. egzamin wewnętrzny praktyczny
 5. pomoce dydaktyczne książki i dvd z testami
 6. nieograniczony dostęp do aktualnej bazy testów egzaminacyjnych na portalosk.pl

Ukończenie kursu uprawnia do zapisu na egzamin państwowy.
Ważna informacja po zmianie przepisów osoby pełnoletnie bez prawa jazdy, które chcą jeździć skuterami, a przed 19.01.2013 nie miały ukończonych 18 lat, muszą posiadać prawo jazdy przynajmniej kat. AM.

Zapisy na kurs:

Telefonicznie pod numerem 512-906-907 lub W biurze OSK MISIEK Marki ul. Zabawna 8. Istniej również możliwość zapisania się podczas wizyty na zajęciach w zespole szkół nr 1 w Markach al. Piłsudskiego 96 sala 1 lub poprzez poniższy formularz:

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  PKK jeśli wydane

  Nr telefonu

  Kod rabatowy